2019-yil 25-sentabrda Stefka Slavova boshchiligida Jahon banki Yevropa va O’rta Osiyo guruhi missiyasi delegatsiyasi O'zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasiga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni O'zR FA vitse-prezidenti B.T.Ibragimov kutib oldi. Uchrashuvda tomonlar ilm-fanni tijoratlashtirish (PCM) loyihasini va hamkorlik yo'nalishlarini muhokama qildilar.
Shuningdek, delegatsiya kimyo, biologiya va boshqa sohalardagi so'nggi yangiliklar bilan tanishish uchun O'zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining bir qator ilmiy-tadqiqot muassasalariga tashrif buyurishni rejalashtirmoqda.

25 сентября 2019 г. представительство идентификационной миссии Группы Всемирного Банка во главе со Стефкой Славовой посетили Академию наук Республики Узбекистан.
Гостей приветствовал вице-президент Академии наук Республики Узбекистан Б.Т. Ибрагимов. В ходе встречи стороны обсудили проект (PCM) по коммерциализации науки и и возможные направления сотрудничества.
Также делегация планирует посетить ряд научно-исследовательских учреждений Академии наук Республики Узбекистан, чтобы ознакомиться с последними достижениями в области химии, биологии и других областях.