Hurmatli matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari!
Siz, azizlarni kasb bayramingiz — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi jamoasi nomidan samimiy muborakbod etamiz!
Bugungi kunda sizning fidokorona mehnatingiz — jamiyatda ochiqlik, haqqoniylik va shaffoflikni ta’minlash, xalq va davlat o‘rtasida mustahkam ko‘prik bo‘lishda beqiyos ahamiyat kasb etmoqda. Sizning har qanday sharoitda tezkorlik bilan ishonchli axborot yetkazishga bo‘lgandagi sa’y-harakatlaringiz yuksak e’tirofga loyiqdir.
Bayram munosabati bilan barchangizga sihat-salomatlik, ijodiy kuch-g‘ayrat, mustahkam iroda, doimiy ilhom va yuksak yutuqlar tilaymiz. Qalamingiz o’tkir, fikringiz teran, so‘zingiz esa doimo haqiqat va adolat tarafdori bo‘lsin!

Уважаемые работники печати и средств массовой информации!
От имени коллектива Академии наук Республики Узбекистан сердечно поздравляем вас с профессиональным праздником - Днем работников печати и средств массовой информации!
Сегодня ваш самоотверженный труд играет неоценимую роль в обеспечении открытости, справедливости и прозрачности в обществе, служа прочным мостом между народом и государством. Ваши усилия по оперативной передаче достоверной информации в любых обстоятельствах заслуживают высокой оценки.
В связи с праздником желаем всем вам крепкого здоровья, творческой энергии, сильной воли, постоянного вдохновения и больших успехов. Пусть ваше перо будет острым, ваши мысли глубокими, а ваши слова всегда будут сторонниками истины и справедливости!