Аlisher Navoiy adabiy va ilmiy merosini oʼrganish masalalariga bagʼishlangan anjuman oʼtkaziladi
Buyuk mutafakkir, soʼz mulkining sultoni Hazrat Аlisher Navoiy tavalludining 579 yilligi munosabati bilan joriy yil 7-fevral kuni soat 10:00da Oʼzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Oʼzbek tili, adabiyoti va folklori instituti, Yozuvchilar uyushmasi hamda FА Аlisher Navoiy nomidagi Davlat adabiyot muzeyi hamkorligida Аlisher Navoiy adabiy va ilmiy merosini oʼrganish masalalariga bagʼishlangan anjuman oʼtkaziladi.
Manzil: Shahrisabz tor koʼchasi, 5 uy, OʼzR FА Oʼzbek tili, adabiyoti va folklori instituti majlislar zali.

Состоится конференция по изучению литературного и научного наследия Алишера Навои
Конференция, посвященная 579-летию великого мыслителя, мастера слова Алишера Навои, состоится 7 февраля 2012 года в 10:00 в Институте узбекского языка, литературы и фольклора Академии наук Республики Узбекистан совместно с Союзом писателей и Государственным литературным музеем имени Алишера Навои проведет конференцию по изучению литературного и научного наследия Алишера Навои.
Адрес: ул. Шахрисабз, 5. Зал заседаний Института узбекского языка, литературы и фольклора Академии наук Республики Узбекистан.