“Seysmologiya muammolari” O‘zbekiston jurnalining ta’sis etuvchisi O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi hisoblanadi. O`zbekiston Respublikasi Matbuot va axborot agentligida 2019-yil 8-aprelda1013 raqami bilan ro`yxatdan o`tgan (ISSN 2181-9866).
Jurnalda seysmologiyaga aloqador geofizikaning barcha yo‘nalishlarida: seysmik xavfni baholash va seysmik rayonlashtirish, zilzilalarni oldindan prognozlash, texnogen seysmiklik, seysmotektonika va geodinamika, muxandislik seysmologiyasi, seysmik monitoring va ularga tegishli geografik axborot tizimlari bo‘yicha tayyorlangan ilmiy maqolalar nashr etiladi.

Начата публикация журнала «Проблемы сейсмологии»
Учредителем научного журнала Узбекистана «Проблемы сейсмологии» является Академия наук Республики Узбекистан. Журнал зарегистрирован Агентством по печати и информации Республики Узбекистан 8 апреля 2019 г. Регистрационный номер 1013. (ISSN 2181-9866).
В журнале «Проблемы сейсмологии» публикуются научные статьи по всем направлениям геофизики, связанным с сейсмологией: оценка сейсмической опасности и сейсмическое районирование, прогнозирование землетрясений, техногенная сейсмичность, сейсмотектоника и геодинамика, инженерная сейсмология, сейсмический мониторинг и относящейся к ним географические информационные системы.