“Qishloq xoʻjalik ekinlari hosildorligini oshirishning innovatsion usullari” mavzusida konferensiya bo`lib o`tdi
2018 yilning 9-10-oktabr kunlari O`zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi mintaqaviy bo`limi – Xorazm Maʼmun akademiyasida “Qishloq xoʻjalik ekinlari hosildorligini oshirishning innovatsion usullari” Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi bo’lib o’tdi. Unda O`zFA vitse-prezidenti B.T.Ibragimov, respublikamizdagi etakchi olimlar, oliy ta’lim muassasalari vakillari ishtirok etishdi.
Ikki kun davom etgan konferensiyada madaniy oʻsimliklar agrobiologiyasining yutuqlari, muammolari va istiqbollari, tabiiy resurslardan oqilona foydalanish va tuproq unumdorligini oshirish usullari, qishloq xoʻjaligida ekinlarning hosildorligini oshirishda zamonaviy innovatsion texnologiyalarni qoʻllash hamdaqishloq hoʻjaligi, biologiya, tuproqshunoslik va ekologiya sohalarida fan-taʼlim integratsiyasini yanada rivojlantirish muammolari va yutuqlari kabi qator masalalarboʻyicha maʼruzalar tinglandi va muhokama qilindi.

Была проведена конференция “Инновационные методы повышения урожайности сельскохозяйственных культур”
9-10 октября 2018 года в  региональном отделении Академии наук Республики Узбекистан - Хорезмской академии Маъмуна была проведена республиканская научно-практическая конференции “Инновационные методы повышения урожайности сельскохозяйственных культур”.
На двухдневной конференции были заслушаны доклады, посвященные таким вопросам, как достижения, проблемы и перспективы агробиологии культурных растений, рациональное использование природных ресурсов и методы повышения плодородности почвы, применение современных инновационных технологий для повышения урожайности сельскохозяйственных культур, проблемы и достижения интеграции науки и образования в области сельского хозяйства, биологии, экологии и почвоведения.