Kadrlar tayyorlash sohasida hamkorlik
2020-yil 18-fevral kuni O’zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Prezidiumida Koreyaning fan va texnologiya universiteti professori Shan Gyoo Shim bilan FA yosh olimlari uchrashuvi o’tkazildi. Uchrashuvda professor Shan Gyoo Shim Koreya fan va texnologiyalar universiteti faoliyati, ta’lim yo’nalishlari haqida ma’lumot berdi hamda videolavha namoyish etildi.
Ma’lumot o’rnida, Koreya fan va texnologiyalar universiteti (UST) 2003-yilda tashkil etilgan. Qisqa muddat faoliyat ko'rsatganiga qaramay, bugungi kunda UST Koreya Respublikasidagi yetakchi davlat universitetlaridan biri hisoblanadi.
UST Janubiy Koreyadagi 60 dan ortiq universitetlar va ilmiy-tadqiqot institutlari bilan yaqindan hamkorlik qiladi. UST nanotexnologiya, kosmik sanoat, materialshunoslik, elektronika va axborot texnologiyalari sohasida ilmiy tadqiqotlar o'tkazish uchun yuqori darajadagi mutaxassislarni tayyorlaydi.

18 февраля 2020 г. в Президиуме Академии наук Республики Узбекистан состоялась встреча молодых ученых с профессором Университета науки и технологий Кореи Шан Гё Шимом. На встрече профессор Шан Гё Шим выступил с докладом о деятельности Университета науки и технологий Кореи, об образовательных направлениях и продемонстрировал видеоролик.
Университет науки и технологий Кореи (UST) создан в 2003 году. Несмотря на короткий период функционирования, сегодня UST является одним из ведущих государственных вузов Республики Корея.
UST тесно сотрудничает с более чем 60 университетами и научно-исследовательскими институтами Южной Кореи. UST готовит специалистов высокого уровня для проведения исследований в области нанотехнологий, космической отрасли, материаловедения, электроники и информационных технологий.