Fanlar akademiyalari Xalqaro assotsiatsiyasi videokonferensiyasi oʼtkaziladi
Joriy yil 23-sentyabr kuni Oʼzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi bilan Fanlar akademiyalari Xalqaro assotsiatsiyasi (MААN) Kengashining videokonferensiya formatida qoʼshma yigʼilishi oʼtkaziladi.
Ushbu videokonferentsiyada Fanlar akademiyalari Xalqaro assotsiatsiyasining 2019-2020 yildagi faoliyati natijalari boʼyicha qarorlarni, Nizom hamda Аssotsiatsiya aʼzolarini tasdiqlash, shuningdek, alohida ilmiy kengashlar va Yosh olimlar kengashi qoidalari masalalari koʼrib chiqilishi rejalashtirilgan. Ushbu tashabbus Oʼzbekiston Fanlar akademiyasi bilan jahonning boshqa davlatlar fanlar akademiyalari oʼrtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga qaratilgan.

23 сентября Академия наук Республики Узбекистан проведет совместное заседание Совета Международной ассоциации академий наук (МААН) в формате видеоконференции.
В рамках видеоконференции запланировано обсуждение итогов работы Международной ассоциации академий наук в 2019-2020 годах, утверждение Устава и членов Ассоциации, а также регламентов отдельных ученых советов и Совета молодых ученых. Данная инициатива направлена на дальнейшее укрепление сотрудничества между Академией наук Узбекистана и академиями наук других стран.